איך מתחילים להשקיע בשוק ההון?

השקעה בשוק ההון הרבה יותר נגישה ופשוטה לביצוע ממה שאנשים נוטים לחשוב. בשביל להצליח לאורך זמן, לא כדאי להתסמך על המזל ויש להקפיד על כללי השקעה בסיסיים. 

ראשית על אדם להבין את יתרונות שוק ההון, איך הוא יכול להועיל לו ורק אז להחליט שהוא מעונין לקחת בו חלק. כפי שמוסבר בפרקכדאיות ההשקעה בשוק ההון, שוק ההון מאפשר לכסף שלנו לעבוד בשבילנו תוך שמירה על נזילות, כלומר על היכולת להשתמש בו בעת הצורך. בעידן השווקים המשוכללים, המידע החינמי והנגיש בזמן אמת ובלחיצת כפתור, יכול כל אחד לפתח מיומנות של מנהל השקעות. ככל שנקדים להתמקצע וללמוד, כך נוכל למקסם תשואות אפילו באפיקים הסולידיים.

צעדי ההשקעה בשוק ההון

  • צעד ראשון בכניסה לשוק ההון יהיה להכיר את מכשירי ההשקעה הקיימים על יתרונותיהם וחסרונותיהם(מניות, אג"ח, תעודות סל, קרנות נאמנות ועוד). באמצעות הפרק מכשירי ההשקעה בשוק ההון תוכלו להכיר את ניירות הערך הנסחרים בבורסה ולראות כיצד יוכלו לשמש אותנו בתיק ההשקעות אותו אתם מבקשים לבנות.
  • צעד שני– הגדרת מטרות. לאחר שרכיבי ההשקעה בשוק ההון ברורים לנו, חשוב שנקבע מטרות להשקעה, טווח ההשקעה, רמת החשיפה לסיכון ומה אנו חוזים לעתידו של כל אפיק. על סמך מטרותינו והעדפותינו נוכל למצוא מכשירי השקעה אשר יענו על צרכינו באופן המיטבי וכן איזה אחוז מתוך תיק יושקע בכל אפיק.
  • צעד שלישי– הכרת אסטרטגיות ההשקעה ובחירת אסטרטגיה המתאימה לנו. ישנן אסטרטגיות השקעה רבות ושונות המאופיינות בסיכויי תשואה וסיכון שונים ובטווחי השקעה שונים. למשל, השקעות לטווח ארוך כגון השקעות ערך המבוססות על ניתוח פעילות החברה ורכישתה במחיר הנמוך מהשווי הריאלי שלה, או אסטרטגיות ניתוח טכני הבנויות לרוב על מגמות בשוק לטווח קצר יותר, או אסטרטגיות של אופציות וחוזים עתידיים, מתוחכמות ומאפשרות לבצע גידורים, אך מסוכנות  ועוד הרבה סגנונות ושילובים.

בכל מקרה, הכרת האסטרטגיות תאפשר בחירה נכונה לכם המשקיעים. בחירה המתאימה לכם ולמטרותיכם.

בדיקת תיק ההשקעות

לאחר בחירת האסטרטגיה חשוב לבחון את התאמתה למטרותינו ואיך אנחנו מצליחים לנהל אותה. היתרון בשוק ההון הוא שאפשר לתרגל ב"יבש" ולצבור ניסיון וביטחון לפני הכנסת כסף אמיתי לשוק.

החלטה

מתחילים מסחר בשוק האמיתי. לאחר שלמדנו והתנסינו בתיאוריה, אנחנו הרבה יותר בטוחים באופן שבו אנו עומדים להשקיע וזה הרגע להתחיל להשקיע גם במציאות. בפרקמכשירי השקעה בשוק ההוןקיים הסבר על כלי המסחר שברוקרים מציעים, יתרונותיהם וחסרונותיהם, ואופן השימוש בהם.

ניהול תיק ההשקעות האישי

לאחר פתיחת החשבון, ניתן לנהל את תיק ההשקעות באופן אינטרנטי מכל מקום, ולפעול למעשה בכל שעה בה מתקיים מסחר. חשוב לעקוב ולהיות ערים לשינויים המתרחשים בשווקים וכיום אין זה קשה כלל – הכל מצוי בחינם באתרי ועיתוני כלכלה הן לגבי הנעשה בעולם והן לגבי חברות ספציפיות וצריך להקפיד כך.

 

לימוד שוק ההון בקורסים מעשיים

זה נכון שגם בשוק ההון אין טוב מניסיון בשטח, לאורך שנים. אבל צריך להתחיל גם בידע התיאורטי: לקוחות מיטב דש טרייד זכאים לקורס השקעות חינם בן שני מפגשים, למי שמעוניין בקורסים מעמיקים יותר, מכללת מיטב דש מציעה מגוון רחב של קורסים ברמות שונות בנושאי שוק ההון, רובם מעניקים כלים מעשיים לניהול השקעות באופן עצמאי. באמצעות הקורסים יכול כל משקיע לצבור מידע מעמיק ומקצועי יותר על אסטרטגיות ההשקעה בשוק ההון מטובי המרצים בתחום. לפרטים נוספים לחץ כאן (מכללת מיטב דש).

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

שוק ההון מידע
דלג על שוק ההון מידע
עבור לתוכן העמוד